Philips 2634

Technický list

Model                         2634

Výrobce                      Philips Eindhoven, Netherlands

Rok                             1931-32

Zapojení, rozsahy       3+1 elektronkový dvouobvodový přímozesilující přijímač pro AM rozsahy DV a dva podrozsahy SV s VF zpětnou vazbou. Zpětná vazba je řízena otočnou cívkou umístěnou uvnitř cívkového agregátu.

Osazení:                     E442 - E424 - B443 - 506

Napájení                     střídavá síť, napětí jsou volitelná přestavěním propojek na voliči v rozmezí od 103V do 253V ve 12 variantách.

Reproduktor               kruhový elektromagnetický čtyřpólový, Ø 220 mm

Skříň, materiál            bakelitová s kovovou mřížkou před reproduktorem, na výšku. Horní část skříně kde je umístěn reproduktor je ve tvaru sedmiúhelníka. Bakelitová zadní stěna s velkými větracími otvory.

Rozměry (švh)           neuvedeny

Zdroj údajů                Servisní návod pro tento přijímač nebyl vytvořen, zapojení je shodné s typem Philips 2531, viz SN od Mir. Berana na stránkách HRČS: SN28 Philips 2531 (RJ11) Schema - kopie ze servisního sešitu výrobce - je v galerii. Typ 2634 se liší od 2531 jiným provedením šasi a skříně, ovládací prvky obou přijímačů jsou shodné a také umístěny na bocích skříně. E. Erb: Ph2634 

Nálezový stav přijímače: Byl získán od původního majitele z Ostrožské Nové Vsi v roce 1987. Skříň i bakelitová zadní stěna bez vady, elektronky všechny v pořádku, po změření funkční. Všeteční vnukové majitele odmontovali pouze dva knoflíky a chystali se vymontovat šasi ze skříně. Dá se říci, že rádio bylo zachráněno před devastací v hodině poslední. Bylo uloženo na půdě v krabici u hromady sena. Aby mělo toto dobrodružství tu správnou pointu, doplním, že přijímač v krabici jsem z té půdy snášel po osmimetrovém vilklavém žebříku. Trnul jsem strachem, jestli se nějaká příčle ulomí... Ale ten úlovek za tu minutu strachu na žebříku snad stojí.

Přijímač byl vyčištěn a do provozu uveden s původními elektronkami. Je velmi citlivý. Při inventuře sbírky v létě 2013 jsem s použitím zpětné vazby na dvoumentrový drát přijímal i SV Liblice.

Přijímač byl na podzim r. 2013 umístěn ve sdruženém depozitu.