Philco 89

Technický list

Model                         89

Výrobce                      PHILCO RADIO AND TELEVISION CORP., Philadelphia Stg. Batt. Co, USA

Rok                             1933

Zapojení, rozsahy       5+1elektronkový sedmiokruhový superhet pro AM rozsahy SV (550-1500 KhZ) a KV (1,5-3,2 MHz), MF=260 kHz

Osazení                       44, 77, 44, 75, 42, 80

Napájení                     střídavá (POUZE) síť, napětí 120 V

Reproduktor               kruhový dynamický s buzeným magnetem, Ø 200 mm

Skříň, materiál            dřevěná dýhovaná, tvaru "kaplička" průčelí mořeno na tmavší a světlejší plochy, 

Rozměry (švh)           330 x 414 x 249 mm

Zdroj údajů                 E. Erb: Philco 89 Servisní dokumentace k příijímači je zde v galerii.

Stav přístroje             Přijímač získán v r. 2007, dýha skříńky byla v některých místech mírně poškozená, veškerý lak sešlý, oprýskaný. První tři fotky dokumentují přijímač po kompletní renovaci. nálezový stav je zřejmý z obrázků 3 a dalších. Původní brokát byl velice zachovalý, proto byl po očištění pěnovým přípravkem ponechán.

Rozmístění součástek pod šasi je na obr. 8. V zapojení je použito celkem 5 "integrovaných obvodů" v bakelitových tělískách. V popisu součástek je pro ně použito označení "bakelite washers", znamená to přibližně "bakelitové propusti" nebo "průchodky". V tělísku poblíž vývodů filtraních kondenzátorů jsou umístěny odpory fitračního řetezce, z nichž jeden byl přerušen a musel být nahrazen. V ostatních "průchodkách" byly součástky v pořádku. Pokud byla v "průchodce" kombinace odporů a kondenzátoru, naměřené svody kondenzátorů nebyly natolik kritické a v zájmu původnosti bylo možné tyto součástky ponechat zapojené, s výjimkou vazebního C41. Také byly vyměněny některé další svitkové kondenzátory.

Na průčelí bylo obnoveno tónování kreseb na dýze, viz obr. 11. Poté byla skříňka opatřena novou politurou -  obr. 12. S připojenou dobrou vnější anténou je přijímač velmi citlivý a selektivní, především kvůli VF stupni s pentodou 44.