Telefunken "GRAND KONCERT"

Technický list

Model                         Grand Koncert

Výrobce                     Radiotechna, spol. s r.o., Praha-Přelouč

Rok                            1935-36

Zapojení, rozsahy    5+1 elektronkový šestiobvodový superhet pro rozsahy KV, SV a DV; MF = 484 kHz

Osazení                     ACH1, AC2, AF3, ABC1, RE604K, AZ1,

Napájení                    střídavá síť, napětí 110-125-145-200-220-245 V

Reproduktor             dynamický s buzeným magnetem, Ø 200 mm

Skříň, materiál          dřevěná dýhovaná, povrchová úprava poluturováním, horní plocha skříně, sokl a přední plocha kolem stupnice černě lakované. Stupnice celuloidová prosvětlená dvěma dolními žárovkami, v průčelí průhled ručkového indikátoru vyladění, zadní stěna tmavošedá lepenka se stříbřitými potisky

Rozměry (švh)          500 x 313 x 230 mm

Zdroj údajů               schéma z Baudyše je na konci galerie,  E. Erb: T-GK

Stav přístroje            Nálezový stav: politura i černě lakované plochy zašlé, bez lesku. Brokát zachovalý. Přijímač nehrál. Uvnitř vše v původním stavu, samozřejmě s vrstvami letitého prachu. Přijímač je již z výroby osazen koncovou pentodou AL1, která je až na rozdíl v paticích - totožná s RES 964, jak je uvedeno ve schématu zapojení. Původní politura byal sejmuta vlhčením povrchu lihem, po sejmutí a vysušení byla dýha přebroušena a nanesena nová politura. Světlé plochy skříně byly zakryty, sokl a horní plocha nastříkány lesklým černým lakem. Přední černá deska s výřezem pro brokát, stupnici a indikátor byla ze skříně vyjmuta postupným vlhčením lihem, až povolil klíh ve spojích. Po přebroušení byl proveden nástřik černým lesklým lakem. Po vyčištění šasi byl přijímač opraven, sladěn a sestaven. Stupnicový ukazatel byl po vyčištění ponechán v původním stavu s vlasovými prasklinami.

Fotky v galerii dokumentují postup prací od nálezového stavu až po dohotovení. Přijímač je nyní umístěn ve sdruženém depozitu.