Telegrafia TRIUMF 50

Technický list

Model                         Triumf 50

Výrobce                     Telegrafia, akc. spol., Praha-Pardubice

Rok                             1936-37

Zapojení, rozsahy       šestiobvodový 4+1 elektronkový reflexní superhet, pro AM rozsahy DV , SV , KV. MF=470 kHz

Osazení                      AK2 - AF7 - AB2 - AL4

Napájení                     střídavá síť, napětí 110-127-155-220-240 V.

Reproduktor               kruhový dynamický s pemanentním magnetem, Ø 200 mm

Skříň, materiál            dřevěná dýhovaná, politura v kombinaci s fládrováním, zadní stěna z peroforovaného černého kartonu

Rozměry (švh)          ... mm

Zdroj údajů                Baudyš, dále Servisní poznámka Trimumf 50 v čas. Radiojournal č. 57/2006. Schéma je zde v galerii.

Popis přístroje             Nálezový stav skříňky, brokátu a vnitřku dobrý, přijímač byl v roce 1990 získán kompletní, nehrající. Jako obvykle bylo nezbytné provést vyčištění vnitřku a skříňky a zkontrolovat stav svitkových asfaltem zalitých kondenzátorů a filtračních elektrolytů v napájení. Většinu svitkových kondenzátorů a také jeden z obou fltnačních elektrolytů bylo nutné vyměnit. Původní politura na plochách skříňky s přírodním dřevem se drolila, proto jsem se rozhodl k celkové opravě skříňky. Nejdříve přišlo na řadu obroušení staré politury. Následoval nástřik černým lakem. Původní úprava lakovaných pasáží skříňky je tmavý fládrovaný lak, bohužel jsem skříňku získal s těmito částmi již přelakovanými černým lakem. Nezbývalo, než je opět nastříkat čerým lakem, úpravu fládrováním se dnes už nedělá. Plochy, které měly zůstat v přírodní úpravě, jsem zakryl malířskou lepicí páskou nebo papírem. Po vyzrání nástřiku laku jsem nanesl novu polituru.

Průběh prací a stav po renovaci dokumentují fotky v galerii

Přijímač je nyní umístěn ve sdruženém depozitu.