Tungsram Orion 7050

Technický list

Model                         7050

Výrobce                      TUNGSRAM – ORION, Budapest  

Rok                             1931

Zapojení, rozsahy       5+1 elektronkový čtyřokruhový přímozesilující přijímač se zpětnou vazbou, se 2 AM vlnovými rozsahy SV-DV

Osazení                      NS4-NS4.NS4-NW4-L43-GL4

Napájení                     střídavá síť o napětí 110-220V

Reproduktor               dynamický buzený reproduktor kruhového tvaru, Ø 180 mm

Skříň, materiál            dřevěná dýhovaná lakovaná, hranatá na výšku „thombstone“, mosazný rámeček reproduktoru, kovová stupnice v mosazném rámečku. Zadní stěna dělená: překližková deska a ocelový perforovaný plech.

Rozměry (švh)           475 x 490 x 245 mm

Zdroj údajů                  schéma typu v šanonu „Service“, zmínka také u E. Erba: 7050                                                     

Stav přístroje              Nálezový stav: nefungující, lak zvětralý, v pravé boční stěně byla nepůvodní díra pro nějaký vypínač. Skříň opravena+šelak, vnitřek kompletní, přijímač uveden do provozu, obě části zadní stěny, tj. perforovaný plech i dřevo jsou repliky vyrobené podle foto na radiomuseum. Přijímač byl za Protektorátu údajně majetkem nějakého německého úředníka v Mor. Budějovicích. Do sbírky zařazen v roce 1988.

Do galerie jsem přidal fotodokumentaci z průběhu renovace (jiný soubor). Přijímač byl rozebrán téměř "do šroubku", včetně reproduktoru. Přerušenou budicí cívku jsem navíjel na ruční navíječce. Fotografie z renovace ve II. díle o tomto rádiu.