Mende EK W

Technický list

Model                         EK - Europaklasse W

Výrobce                      Mende - Radio H. Mende & Co. GmbH, Dresden, Deutschland

Rok                             1933-34

Zapojení, rozsahy       2+1 elektronkový jednoobvodový přímozesilující přijímač pro AM rozsahy DV a SV s VF zpětnou vazbou

Osazení:                     RENS1284 - RES964 - RGN1064

Napájení                     střídavá síť, napětí 110-125-150-220-240 V

Reproduktor               kruhový dynamický s budicí cívkou, Ø 160 mm

Skříň, materiál            dřevěná dýhovaná s povrchovou úpravou šelakem, v průčelí před reproduktorem jednoduchá mřížka ve tvaru styllizovaného písmene "M", pod ním bakelitový rámeček stupnice tvaru "rohlík". Šasi tvoří pertinaxová deska.

Rozměry (švh)           320 x 390 x 290 mm

Zdroj údajů                  Schéma z publikace Empfängerschaltungen, díl V., str. 118 je na posledním obrázku v galerii. E. Erb: EK-W

Nálezový stav přijímače: Získán na klubové aukci HRČS v říjnu 2014 v Rokycanech. Dýhy a lak stříňky bez poškození, drobné oděrky, v přijímači scházel reproduktor a v zapojení byly prováděny úpravy zcela mimo schéma - výsledek aktivity předchozího majitele. Zapojení bylo opraveno, skříňka dostala novou polituru. Použitý buzený dynamik není původní, nicméně vyhovoval jak rozměrem tak také vlastnostmi budicí cívky, k níž bylo nutno připojit sériový srážecí odpor. Přijímač nyní hraje a je ve výstavní kondici.

Poznámka: Pod uvedeným odkazem je na webu E. Erba uvedeno pouze provedení s bakelitovou skříní, šasi přijímače je stejné.